Mithat Fenmen'in Vefatının 40. Yılı Anma Konseri

Mithat Fenmen'in Vefatının 40. Yılı Anma Konseri

Etkinlik Hakkında

Genel İzleyici Kitlesi

Ulusal ve uluslararası platformlarda bir virtüöz olarak kariyer yapmış, birçok ünlü sanatçı ile aynı sahneyi paylaşmış olan Mithat Fenmen ölümünün ...

Ulusal ve uluslararası platformlarda bir virtüöz olarak kariyer yapmış, birçok ünlü sanatçı ile aynı sahneyi paylaşmış olan Mithat Fenmen ölümünün 40. yılında uzun yıllar hem öğretmen hem de yönetici olarak hizmet verdiği okulunun orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası tarafından verilecek konser ile anılıyor.

19 Ekim 1982 tarihinde kaybettiğimiz Mithat Fenmen Türkiye’nin çoksesli müzik yaşamının gelişmesinde önemli katkıları bulunmuş; pedagog ve piyanistliğinin yanı sıra müzik yazarı ve bestecilik yönleri ile de bilinen çok yönlü bir sanatçıydı. İdil Biret, Selman Ada, Güher Süher Pekinel kardeşler, Gülsin Onay, Fazıl Say gibi ülkemizin önde gelen sanatçılarını müziğe başlatan Fenmen Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevlerini de yürütmüştü.

Piyano edebiyatının birçok yapıtının Türkiye prömiyerleri ile de tanınan Fenmen’in oda müziği ve orkestra eserlerinden oluşan konserde bestecinin Piyano ve Orkestra için Konçertino’sunu yorumlayacak piyanist Özgün Coşkuner’e Burak Tüzün yönetimindeki Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Fenmen’in “Balıkçılar” adlı orkestra eserinin de yer aldığı programın oda müziği bölümünde ise Hülya Kazan, Yiğit Can Tatlıoğlu, Mert Özerk, Doğa Sarıgül ve Melis Soyarslan Ataç sahneyi paylaşacaklar.

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Favoriler

Paylaş