Genç Buluşma'22

Genç Buluşma'22

Etkinlik Hakkında

Genel İzleyici Kitlesi

21.yüzyılın ilk çeyreğinde bulunduğumuz ortam hayli kalabalık, kaotik ve rekabet dolu. Yaşamlarının başlangıcındaki sanatçıları sınavlar, meydan ok...

21.yüzyılın ilk çeyreğinde bulunduğumuz ortam hayli kalabalık, kaotik ve rekabet dolu. Yaşamlarının başlangıcındaki sanatçıları sınavlar, meydan okumalar, yarışmalar, arayışlar, tökezlemeler, travmalar, baskı ve tehditler, beklentiler, ödevler ve çok fazla çalışma bekliyor. Ancak onlardaki canlılık ve enerji, korkusuzluk, çevremize ve diğer canlılara şefkatli yaklaşım, pozitiflik, cömertlik ve dayanışma, gözünü budaktan sakınmama, cesaret, yılmazlık, güçlü adalet duygusu, neşe, bitimsiz bir merak ve henüz saflığını yitirmemiş sevgi sıraladığımız ejderhaları alt ederek labirentten çıkmalarını sağlıyor. Bu enerjik tavra sahip, dev bir külliyatın ve dâhilerin arasından sıyrılan genç sanatçılar saygımızı, dikkatimizi ve mekân/zamanlarımızı paylaşmayı hak ediyorlar.

Ülke içi ve dışından evrensel değere sahip birçok büyük sanatçı ve önemli koleksiyonun sergilendiği CerModern ana salonunda şimdi bir "GençBuluşma" sergisinin yer bulmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Genç tavır ve enerjinin bu "gençleşmiş" mekânla buluşmasının, zincirleme bir reaksiyonu tetikleyerek izleyicileri de etkileyeceğini tasavvur ediyorum. Zaman ve emek gerektiren, genç sanatçıları takip edip izleme, fırsat çıktığında da deneyimlerimi paylaşma konusunda "kendime görevini büyük bir keyifle yıllardır sürdürüyorum-sürdüreceğim. Bu sergideki sanatçı ve işlerin seçimleri hayli öznel bir tavrın sonucudur; sanatsal kalitenin, özgünlük, titizlik ve emeğin, disiplinli çalışma ve araştırmadan korkmadan eylemenin egemen olduğu işleri ve sanatçıları izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Attila Güllü Küratör

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Favoriler

Paylaş